Paczki

Jak bezpiecznie zapakować paczkę?

Codziennie kurierzy odbierają od nadawców tysiące paczek, które trafić mają w różne miejsca. O tym, czy dana paczka faktycznie dotrze do adresata, decyduje między innymi to, czy jest ona odpowiednio spakowana. Źle zapakowana paczka może być nie przyjęta przez kuriera, ponieważ istnieje duże ryzyko, że nie uda się jej dowieźć w nienagannym stanie na miejsce docelowe. Jak zapakować paczkę do wysyłki, aby wszystko było w porządku? Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi.

Wszystko zależy od towaru

To, jak zapakować paczkę do wysyłki, w dużej mierze uzależnione jest od tego, co chcemy przesłać. Na szczęście dla nadawców, firmy kurierskie na swoich stronach często umieszczają takie podpowiedzi. Pakując produkty standardowe, uniwersalne, które nie mają ostrych końców czy nadmiernej wagi, należy wsadzić je do kartonowego pudła o odpowiednich wymiarach. Produkt przed włożeniem do paczki powinien być owinięty folią bąbelkową lub innym materiałem zabezpieczającym.

Jak zapakować do wysyłki paczkę ze szkłem?

Również możemy w tej sytuacji użyć kartonu o odpowiednich parametrach. Szklane przedmioty powinny być owinięte materiałem zabezpieczającym tak, aby krawędzie czy kanty nie wybrzuszały paczki. Pomiędzy produkty owinięte na przykład folią bąbelkową, należy włożyć materiał elastyczny, który wypełni dokładnie przestrzeń pomiędzy produktami. Ważne jest również to, aby produkty nie latały po paczce, ponieważ może dojść do ich uszkodzenia podczas transportu.

Czytaj również  Twój pracownik znów jest na L4? To musi się skończyć! Udaj się do specjalisty i dowiedz się, co naprawdę jest powodem jego nieobecności

Gdy wysyłamy komputer

Często kupujemy sprzęt komputerowy przez Internet. Sprzedawca powinien wiedzieć, jak zapakować paczkę do wysyłki, aby towar został do nas doręczony w nienagannym stanie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że do kartonu należy zapakować sprzęt w pudełku oryginalnym, od producenta. Pomiędzy opakowaniem a kartonem nie powinno znajdować się już nic innego.

Odpowiednio zaklej paczkę

Każda paczka po zapakowaniu nie powinna mieć żadnych zagnieceń ani wybrzuszeń. Kiedy karton jest już złożony, a towar w nim odpowiednio ułożony i zabezpieczony, należy zakleić go zgodnie z metodą podwójnego T. Taśma klejąca, którą powinno się zaklejać paczkę, musi mieć co najmniej 5 centymetrów szerokości.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Skoro wiemy już jak zapakować paczkę do wysyłki, warto wiedzieć też, jak można ją ubezpieczyć. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy nawet najlepiej zapakowana paczka może zostać uszkodzona. Aby nie zawracać sobie głowy takimi kwestiami, warto paczkę ubezpieczyć. Nie są to duże koszty dodatkowe, a zyskujemy gwarancję, że gdyby doszło do jakiegoś wypadku, to otrzymamy rekompensatę za uszkodzony towar. W ten sposób nie musimy się obawiać o nadana przez nas przesyłkę. To w połączeniu z wiedzą jak zapakować paczkę do wysyłki sprawi, że z pewnością nasz towar dotrze do miejsca docelowego w nienagannym stanie.

Czytaj również  Czym usunąć klej na gorąco z lakieru?