Kategorie
Praktyczne porady

Jak wygląda badanie za pomocą wykrywacza kłamstw? Tłumaczymy całą procedurę

Detektyw, Gdańsk, wariograf – tak wyobrażamy sobie pracę śledczego, który musi udowodnić komuś winę czy znaleźć zagubiony przedmiot. W telewizji czasami oglądamy seriale, w których dzielni specjaliści korzystają z tego urządzenia, by zmiękczyć sprawcę i zmusić go do złożenia zeznań. Jak wygląda takie badanie?

Detektyw, Gdańsk i śledztwo. Jak działa wariograf?

Wariograf (wykrywacz kłamstw) to urządzenie służące do analizowania fizjologicznych reakcji organizmu ludzkiego. Mierzy ono zmiany, jakie zachodzą w autonomicznym układzie nerwowym człowieka, a więc zmiany rytmu serca, temperaturę, oddech, potliwość skóry i zmiany w głosie osoby badanej. Podczas badania wariograficznego do nerwów z zakończeniem w skórze automatycznie trafią rozkazy, które zmieniają opór elektryczny skóry. Reakcja zostanie zapisana na wykresie urządzenia. Z usług firmy obsługującej takie urządzenie korzysta detektyw. Gdańsk ma w bazie takich specjalistów.

detektyw Gdańsk, detektyw Warszawa, badanie wariografem, Detektywi PL

Detektyw, Gdańsk i badanie wariografem. Kto je przeprowadza? Jak wygląda badanie?

Badania wariografem przeprowadzają eksperci posiadający odpowiednie kwalifikacje poświadczone certyfikatami i zaświadczeniami przyznawanymi przez znane instytucje, między innymi Polski Komitet Badań Wariograficznych, British Polygraph Academy itd. Długość badania oraz zadawane pytania zależą od tego, co test ma badać. Zazwyczaj trwa on od 2 do 3 godzin. W czasie badania do ciała poddanej mu osoby mocowane są czujniki, które rejestrują parametry i przekazują je do urządzenia. W trakcie badanie wariograf rejestruje trzy parametry – oddychanie, praca serca oraz stopień elektrycznego przewodnictwa ludzkiej skóry, który może ulegać zmianie.

Przebieg badania wariografem. Detektyw, Gdańsk i jego tajemnice

Przeprowadzający badanie ma zazwyczaj do dyspozycji dwa pomieszczenia. W jednym z nich umiejscowione jest biurko, dwa krzesła i wariograf. W drugim badanie przygotowuje ewentualne zmiany w testach. Pokój, w którym przeprowadza się badanie wyciszony, o odpowiedniej temperaturze. Badanie przeprowadzane jest w pięciu następujących po sobie etapach. Pierwszym z nich jest przygotowanie, czyli analiza stanu faktycznego sprawy, który pozwala na stwierdzenie, czy dana sprawa kwalifikuje się do badania wariograficznego. Jeśli decyzja jest pozytywna, przeprowadzający badanie układa odpowiednie testy. Jeśli wstępny etap przebiegnie pozytywnie, rozpoczyna się wywiad przedtestowy przeprowadzany w celu omówienia pytań, przy czynnym udziale osoby badanej. Etap III, najważniejszy, to właściwe testy – pomiar za pomocą urządzenia reakcji fizjologicznych oraz zapisanie ich zmian w związku z pytaniami, w kilku wykonanych testach zasadniczych, pomocniczych i symulacyjnych. Po testach przeprowadzany jest wywiad, który dotyczy tego, co dana osoba myśli o procedurze badania oraz czy jakaś reakcja podczas przeprowadzania testów nie była przypadkowa. Po badaniu analizowane i interpretowane są zapisy zarejestrowane na wariografie.
Detektyw, Gdańsk, wariograf to trio, które pozwoli rozwiązać niejedną zagadkową sprawę, w której na pewno ktoś kłamie. Jeśli mówimy prawdę, nie musimy się bać badania, gdyż jest bezbolesne, a zadawane pytania są proste i zrozumiałe.

Kategorie
Praktyczne porady

Twój pracownik znów jest na L4? To musi się skończyć! Udaj się do specjalisty i dowiedz się, co naprawdę jest powodem jego nieobecności

Prywatny detektyw w Gdańsku, Warszawie, Białymstoku i wszystkich polskich miastach przyjmuje zlecenia od różnych osób, ale także od firm. Wielu osobom praca detektywa kojarzy się z wykrywaniem niewierności małżonków czy też odnajdywaniu osób zaginionych. Tymczasem usługi detektywów są znacznie szersze. Często pomagają oni również firmom chcących sprawdzić wiarygodność pracowników.

Pracownik i jego prawa

Detektyw to osoba, która pomoże w rozwiązaniu wielu problemów. Działa zgodnie z prawem zdobywając dowody, które pomogą w ocenie wiarygodności osób oraz ewentualnie w zebraniu informacji, które mogą być dowodami w sądzie. W przypadku firm częstym problemem jest nadużywanie zwolnień L4. Oczywiście, każdy pracownik może korzystać z takiego przywileju, to naturalne. Jednak co w sytuacji, kiedy okazuje się, że pracownik ciągle korzysta ze zwolnienia i w praktyce ciągle nie ma go w pracy? Pojawia się wówczas podejrzenie, że nadużywa L4, mimo że nie ma przeciwwskazań aby pracował… Niestety, jest to powszechny problem utrudniający funkcjonowanie firm. Istnieje jednak sprytne rozwiązanie pozwalające na sprawdzenie wiarygodności pracownika będącego na zwolnieniu L4 – udać się do prywatnego detektywa. W Gdańsku, Warszawie, Łodzi a także w małych miastach – wszędzie można znaleźć biura detektywistyczne.

Detektywi PL, usługi detektywistyczne

Detektyw w Gdańsku, Krakowie, Łodzi – jak działają specjaliści?

Czy pracownik nadużywa zwolnienia, mimo że nie potrzebuje wolnego? Jeśli pracodawca ma takie podejrzenia, może udać się do biura detektywa. Gdańsk, Szczecin, Kielce – niezależnie od lokalizacji, z pewnością znajdzie się kompetentny specjalista, który szybko i skutecznie rozwieje wszystkie wątpliwości. To bardzo pomocne, ponieważ dzięki temu można wyciągnąć konsekwencje i zakończyć nadużywanie przywileju, jakim jest zwolnienie L4. Detektyw w sposób dyskretny sprawdzi prawdomówność pracownika – czy rzeczywiście jest niezdolny do pracy, czy może wykorzystuje wolny czas na załatwianie spraw na mieście? A może zrobił sobie wolne w celu organizacji wycieczki? Takie sytuacje niestety zdarzają się bardzo często. Specjalista działa bardzo ostrożnie i dyskretnie, a do podejmowanych działań wykorzystuje profesjonalny sprzęt. Dzięki temu pracodawca w końcu dowie się, czy jest oszukiwany przez swojego pracownika, czy jednak pracownik rzeczywiście potrzebuje wolnego z powodu problemów zdrowotnych.

Po pomoc do detektywa!

Podsumowując, detektyw to osoba, która zajmuje się wszelakimi sprawami, nie tylko dotyczącymi zdrad, rozwodów, czy zaginięć. Pracodawca może wynająć taką osobę aby sprawdzić swoich pracowników. Szybko pozna prawdę i dowie się, czy korzystają oni ze zwolnień lekarskich zgodnie z prawem, czy może nadużywają tego przywileju chcąc przedłużyć sobie urlop. Detektyw w Gdańsku, Kielcach, Rzeszowie czy dowolnym mieście w kraju, jest w stanie w krótkim czasie zdobyć cenne informacje o pomóc w ten sposób w prowadzeniu biznesu.

Kategorie
Praktyczne porady

Czym usunąć klej na gorąco z lakieru?

Klej termotopliwy cieszy się coraz większą popularnością. W wielu domach znajdziemy ręczny pistolet i laski kleju, które przydają się, gdy trzeba skleić zabawkę czy podkleić listwę. W zakładach stolarskich i w warsztatach samochodowych znajdziemy pneumatyczny pistolet hot melt, którym nakłada się specjalistyczne spoiwo. Co zrobić, gdy klej rozleje się na lakier?

Czym jest klej termotopliwy?

Kleje termotopliwe topią się i aktywują pod wpływem podwyższonej temperatury. Kiedy podda się je działaniu temperatury około 150˚C, topią się i z postaci stałej przechodzą w płynną. Roztopiony, płynny klej aplikuje się, łącząc ze sobą różne materiały. Głównym składnikiem klejów termotopliwych jest kopolimer etylenu z octanem winylu (EVA) lub poliuretanu (PUR) czy poliolefiny (PO). Do tego typu kleju dodaje się także żywice naturalne i syntetyczne, woski, antyutleniacze, platyfikatory i wypełniacze mineralne, które zapobiegają utlenianiu i degradacji kremu. Kleje termotopliwe występują w postaci granulek, lasek oraz poduszek.

Zastosowanie kleju termotopliwego. Gdzie stosuje się pistolet hot melt?

Klej w granulkach lub poduszkach jest używany w warunkach przemysłowych. Klej jest rozpuszczany w specjalnych zbiornikach i aplikowany na klejone powierzchnie przy pomocy węży odpornych na działanie wysokiej temperatury. Często również, zwłaszcza gdy klejone powierzchnie są małe, stosuje się pneumatyczny pistolet hot melt. W warunkach przemysłowych łączy się go wężem ze specjalnymi pojemnikiem, w którym rozpuszcza się granulki kleju. Rozgrzane spoiwo aplikuje się miejscowo.

Kupując klej termotopliwy, musimy więc pamiętać o zakupie odpowiedniego narzędzia grzewczego. Pistolet może mieć akumulator, ale do użytku domowego kupuje się taki, który trzeba podłączyć do prądu. Kiedy klej osiągnie pożądaną temperaturę i zacznie się topić, nakładamy go na klejony przedmiot i dociskamy to, z czym sklejamy.

Jak usunąć stary klej termotopliwy? Czy pistolet hot melt będzie potrzebny?

Czasami chcemy usunąć stary klej termotopliwy. Bywa, że w czasie podklejania tapicerki w samochodzie, pistolet hot melt wyślizgnie się z dłoni i niewielka ilość kleju rozleje się na powierzchni lakieru. W takiej sytuacji wystarczy kupić specjalny preparat, którym smaruje się warstwę kleju. Przy pomocy specjalnego klina klej trzeba podważyć, a w szczelinę również wprowadzić preparat, który rozpuści resztki kleju. Ponieważ klej rozpuszcza się pod wpływem wysokiej temperatury, jego warstwę trzeba poddać działaniu strumienia gorącego powietrza, a następnie wyczyścić za pomocą szpachelki.

Klej termotopliwy ma wiele zalet i jest bardzo uniwersalny, więc będziemy go używać do łączenia ze sobą różnych elementów. Pistolet hot melt zawsze warto mieć w domu. Gdy rozgrzany klej rozleje się na lakierowanej powierzchni, nie wpadajmy w panikę, a kupmy odpowiedni preparat, który go usunie.

Kategorie
Praktyczne porady

Jakie stosować wentylatory w biurze?

Każdy, kto pracuje w biurze wie, jak ważną rolę odgrywa tam dobra klimatyzacja. Odpowiednia temperatura podczas pracy w dużym stopniu przekłada się na efektywność oraz wydajność pracowników. W czasie adaptacji powierzchni biurowych powinno zadbać nie tylko o aspekty wizualne i estetyczne, ale przede wszystkim postarać się o maksymalną funkcjonalność. Oprócz tego, każde biuro musi spełniać prawnie określone wymogi związane z bezpieczeństwem oraz higieną pracy. Nieodłącznym elementem każdego biurowego pomieszczenia powinna być wentylacja. Jakie wentylatory najlepiej sprawdzą się w biurze? Dlaczego warto przyjrzeć się wentylatorom Harmann? Odpowiedzi na te pytania w dalszej części artykułu.

Czy wentylatory w biurze są konieczne?

Jeśli chodzi hale produkcyjne, to są dokładnie określone normy dotyczące szczegółowych parametrów wentylacji. W przypadku biur nie ma aż tak dokładnie określonych parametrów, nie oznacza to jednak, że można z tej kwestii całkowicie zrezygnować. Odpowiednia wymiana powietrza w tego typu pomieszczeniach jest wręcz niezbędna – dlatego właściciele biurowców muszą zdecydować się na jakieś rozwiązanie.

W jaki sposób wentylować biura?

Możliwości jest kilka, jednak najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest tutaj wentylacja grawitacyjna. W tego typu systemie wykorzystuje się naturalną różnicę ciśnień powietrza. W tym wypadku, kanały wentylacyjne prowadzone są aż do komina. Różnica temperatury oraz ciśnień sprawia, że w pomieszczeniach biurowych odbywa się naturalna wymiana powietrza – ‘zużytego’ na świeże. Ten rodzaj wentylacji jest bardzo ekonomiczny – kanały projektowane są już wraz z budynkiem, dlatego nie wymaga ona żadnych dodatkowych nakładów finansowych. Oczywiście nie jest to rozwiązanie bez wad. Drobnym ‘niedociągnięciem’ jest fakt, że tego typu wentylacja dobrze działa tylko zimą – wyższe temperatury mogą zachwiać cały cykl wymiany powietrza. Wentylacja grawitacyjna jest więc w dużej mierze uzależniona od czynników atmosferycznych, co jest dość ryzykowne biorąc pod uwagę ‘zachwiania’ pogody. Inną opcją jest wentylacja mechaniczna. Tutaj, można dobrze wentylować pomieszczenia niezależnie od pogody. Zaletą jest to, że można dostosowywać stopień oraz temperaturę nawiewu. Niestety, tego typu rozwiązanie zużywa energię elektryczną, jest ono jednak bardziej efektywne. Właściciele biur często decydują się na montaż wentylatorów Harmann.

Dlaczego warto wybrać wentylatory Harmann?

Wentylatory kanałowe Harmann (https://klima-sky.pl/wentylatory-kanalowe-c49)  wyróżniają się na rynku wysoką jakością i niezawodnością. Są one dedykowane pomieszczeniom przemysłowym oraz biurom. Charakteryzują się one dużą wydajnością w porównaniu do urządzeń oferowanych przez konkurencję. Wszystko dzięki nowoczesnej konstrukcji wentylatorów Harmann – niemieccy inżynierzy zadbali o każdy detal. Precyzja oraz jakość wykonania przekłada się na dużą efektywność urządzeń. Wentylatory Harmann jako eko-produkt, są przyjazne środowisku. Ponadto, są to modele energooszczędne, dlatego ich eksploatacja, w porównaniu z innymi urządzeniami jest bardzo tania.

Kategorie
Praktyczne porady

Jak bezpiecznie zapakować paczkę?

Codziennie kurierzy odbierają od nadawców tysiące paczek, które trafić mają w różne miejsca. O tym, czy dana paczka faktycznie dotrze do adresata, decyduje między innymi to, czy jest ona odpowiednio spakowana. Źle zapakowana paczka może być nie przyjęta przez kuriera, ponieważ istnieje duże ryzyko, że nie uda się jej dowieźć w nienagannym stanie na miejsce docelowe. Jak zapakować paczkę do wysyłki, aby wszystko było w porządku? Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi.

Wszystko zależy od towaru

To, jak zapakować paczkę do wysyłki, w dużej mierze uzależnione jest od tego, co chcemy przesłać. Na szczęście dla nadawców, firmy kurierskie na swoich stronach często umieszczają takie podpowiedzi. Pakując produkty standardowe, uniwersalne, które nie mają ostrych końców czy nadmiernej wagi, należy wsadzić je do kartonowego pudła o odpowiednich wymiarach. Produkt przed włożeniem do paczki powinien być owinięty folią bąbelkową lub innym materiałem zabezpieczającym.

Jak zapakować do wysyłki paczkę ze szkłem?

Również możemy w tej sytuacji użyć kartonu o odpowiednich parametrach. Szklane przedmioty powinny być owinięte materiałem zabezpieczającym tak, aby krawędzie czy kanty nie wybrzuszały paczki. Pomiędzy produkty owinięte na przykład folią bąbelkową, należy włożyć materiał elastyczny, który wypełni dokładnie przestrzeń pomiędzy produktami. Ważne jest również to, aby produkty nie latały po paczce, ponieważ może dojść do ich uszkodzenia podczas transportu.

Gdy wysyłamy komputer

Często kupujemy sprzęt komputerowy przez Internet. Sprzedawca powinien wiedzieć, jak zapakować paczkę do wysyłki, aby towar został do nas doręczony w nienagannym stanie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że do kartonu należy zapakować sprzęt w pudełku oryginalnym, od producenta. Pomiędzy opakowaniem a kartonem nie powinno znajdować się już nic innego.

Odpowiednio zaklej paczkę

Każda paczka po zapakowaniu nie powinna mieć żadnych zagnieceń ani wybrzuszeń. Kiedy karton jest już złożony, a towar w nim odpowiednio ułożony i zabezpieczony, należy zakleić go zgodnie z metodą podwójnego T. Taśma klejąca, którą powinno się zaklejać paczkę, musi mieć co najmniej 5 centymetrów szerokości.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Skoro wiemy już jak zapakować paczkę do wysyłki, warto wiedzieć też, jak można ją ubezpieczyć. Zdarzają się bowiem sytuacje, kiedy nawet najlepiej zapakowana paczka może zostać uszkodzona. Aby nie zawracać sobie głowy takimi kwestiami, warto paczkę ubezpieczyć. Nie są to duże koszty dodatkowe, a zyskujemy gwarancję, że gdyby doszło do jakiegoś wypadku, to otrzymamy rekompensatę za uszkodzony towar. W ten sposób nie musimy się obawiać o nadana przez nas przesyłkę. To w połączeniu z wiedzą jak zapakować paczkę do wysyłki sprawi, że z pewnością nasz towar dotrze do miejsca docelowego w nienagannym stanie.