Jakie stosować wentylatory w biurze?

Każdy, kto pracuje w biurze wie, jak ważną rolę odgrywa tam dobra klimatyzacja. Odpowiednia temperatura podczas pracy w dużym stopniu przekłada się na efektywność oraz wydajność pracowników. W czasie adaptacji powierzchni biurowych powinno zadbać nie tylko o aspekty wizualne i estetyczne, ale przede wszystkim postarać się o maksymalną funkcjonalność. Oprócz tego, każde biuro musi spełniać prawnie określone wymogi związane z bezpieczeństwem oraz higieną pracy. Nieodłącznym elementem każdego biurowego pomieszczenia powinna być wentylacja. Jakie wentylatory najlepiej sprawdzą się w biurze? Dlaczego warto przyjrzeć się wentylatorom Harmann? Odpowiedzi na te pytania w dalszej części artykułu.

Czy wentylatory w biurze są konieczne?

Jeśli chodzi hale produkcyjne, to są dokładnie określone normy dotyczące szczegółowych parametrów wentylacji. W przypadku biur nie ma aż tak dokładnie określonych parametrów, nie oznacza to jednak, że można z tej kwestii całkowicie zrezygnować. Odpowiednia wymiana powietrza w tego typu pomieszczeniach jest wręcz niezbędna – dlatego właściciele biurowców muszą zdecydować się na jakieś rozwiązanie.

W jaki sposób wentylować biura?

Możliwości jest kilka, jednak najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest tutaj wentylacja grawitacyjna. W tego typu systemie wykorzystuje się naturalną różnicę ciśnień powietrza. W tym wypadku, kanały wentylacyjne prowadzone są aż do komina. Różnica temperatury oraz ciśnień sprawia, że w pomieszczeniach biurowych odbywa się naturalna wymiana powietrza – ‘zużytego’ na świeże. Ten rodzaj wentylacji jest bardzo ekonomiczny – kanały projektowane są już wraz z budynkiem, dlatego nie wymaga ona żadnych dodatkowych nakładów finansowych. Oczywiście nie jest to rozwiązanie bez wad. Drobnym ‘niedociągnięciem’ jest fakt, że tego typu wentylacja dobrze działa tylko zimą – wyższe temperatury mogą zachwiać cały cykl wymiany powietrza. Wentylacja grawitacyjna jest więc w dużej mierze uzależniona od czynników atmosferycznych, co jest dość ryzykowne biorąc pod uwagę ‘zachwiania’ pogody. Inną opcją jest wentylacja mechaniczna. Tutaj, można dobrze wentylować pomieszczenia niezależnie od pogody. Zaletą jest to, że można dostosowywać stopień oraz temperaturę nawiewu. Niestety, tego typu rozwiązanie zużywa energię elektryczną, jest ono jednak bardziej efektywne. Właściciele biur często decydują się na montaż wentylatorów Harmann.

Czytaj również  Czym usunąć klej na gorąco z lakieru?

Dlaczego warto wybrać wentylatory Harmann?

Wentylatory kanałowe Harmann (https://klima-sky.pl/wentylatory-kanalowe-c49)  wyróżniają się na rynku wysoką jakością i niezawodnością. Są one dedykowane pomieszczeniom przemysłowym oraz biurom. Charakteryzują się one dużą wydajnością w porównaniu do urządzeń oferowanych przez konkurencję. Wszystko dzięki nowoczesnej konstrukcji wentylatorów Harmann – niemieccy inżynierzy zadbali o każdy detal. Precyzja oraz jakość wykonania przekłada się na dużą efektywność urządzeń. Wentylatory Harmann jako eko-produkt, są przyjazne środowisku. Ponadto, są to modele energooszczędne, dlatego ich eksploatacja, w porównaniu z innymi urządzeniami jest bardzo tania.