firma kurierska

Wybór firmy kurierskiej – Czym się kierować?

Wybór firmy kurierskiej – Czym się kierować?

Stosunek kupujących do sprzedawcy w dużej mierze determinuje jakość dostawy zamówionych przez nich towarów. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie rzetelnej firmy kurierskiej, która zapewni najwyższej klasy usługę połączoną z niedrogą ceną.

Wybór firmy kurierskiej – najważniejsze kryteria

Szukając firmy kurierskiej do długoterminowej współpracy, należy kierować się kilkoma następującymi kryteriami, które są bardzo ważnymi elementami, mogącymi wpłynąć na ostateczną cenę i jakość usług. Można tu wymienić m.in.:

Elastyczność cen – im obszerniejsza lista taryf i usług danej firmy transportowej, tym lepiej. Tani kurier powinien być elastyczny i dążyć do zapewnienia jak najdogodniejszych warunków dla klienta. Klient powinien posiadać wybór, czy to w kwestii czasowej, czy cenowej;

Usługi weekendowe – coraz więcej firm składa zamówienia tylko w weekendy, a ich przyjmowaniem do realizacji zajmuje się dopiero na początku tygodnia roboczego. Dlatego, jeśli potrzebujemy firmy kurierskiej oferującej takie usługi, powinny być one stuprocentowo rzeczywiste do zrealizowania;

Ubezpieczenie wysyłki – profesjonalny tani kurier powinien zawsze oferować klientowi ubezpieczenie przesyłki. Dzięki temu klient otrzymuje możliwość zabezpieczenia się przed uszkodzeniem, a co za tym idzie, zdobędzie zaufanie do firmy transportowej.

Czytaj również  Masz świetny pomysł na biznes, ale brakuje Ci środków? Dowiedz się, jak szybko je pozyskać

Oddziały regionalne – firma kurierska powinna posiadać własne regionalne oddziały transportujące dane wysyłki, które są znacznie wydajniejsze niż regionalne usługi pośrednicze.

Wybór firmy kurierskiej – kryteria dla sklepu internetowego

Prowadząc swój własny sklep internetowy, warto pamiętać, że dostarczając produkty przez pośrednictwo firmy kurierskiej działa ona jako twarz danego sklepu dla klientów. Nie interesuje ich to, czy kurier jest pełnoetatowym pracownikiem firmy, czy przedstawicielem firmy outsourcingowej.
Punktualność, uprzejmość i pomoc klientowi przez profesjonalnego kuriera przyczynia się do stworzenia pozytywnego wizerunku sklepu internetowego oraz pobudza do aktywności klientów. Przed zawarciem umowy z firmą kurierską właściciel sklepu powinien wykonać następujące czynności:

Opinie innych klientów mają znaczenie – renomowany tani kurier powinien posiadać dużą liczbę dobrych recenzji i działać na rynku usług logistycznych od co najmniej kilku lat. Powinien posiadać także bogate doświadczenie w zakresie transportu towarowego oraz dysponować kadrą profesjonalnych kurierów i dużą flotą pojazdów;

Porównaj cenniki usług – zwrócenie uwagi na świadczone przez kuriera usługi dodatkowe, a także możliwość skorzystania z przesyłki kurierskiej 24/7 to korzystna funkcja dodatkowa.

Zasady wyboru firmy transportowej – dodatkowe uwagi

Poszukując profesjonalnej firmy kurierskiej, można zwrócić uwagę także na następujące czynniki:

Termin dostarczania przesyłek – renoma i cena to jedno, jednakże termin zrealizowania zlecenia także ma znaczenie. Jeżeli firma znana jest z wysokiej jakości usług, opinie klientów powinny zwrócić uwagę na prawidłowy termin dostarczenia przesyłek, który nierzadko ma bardzo ważne znaczenie;

Czytaj również  Zależy Ci na szybkim transporcie towarów? 5 bezcennych wskazówek, jak to dobrze zorganizować

Całodobowa infolinia – jeśli nie można skontaktować się z operatorami infolinii danej firmy, oznacza to, że nie świadczy ona usług kurierskich 24 godziny na dobę. Często w takich sytuacjach pracownicy usług kurierskich usprawiedliwiają się, że nie odbierają telefonu z powodu zmiany personelu lub pracy technicznej.

Wybór firmy kurierskiej – podsumowanie

Przy wyborze firmy transportowej duże znaczenie ma również maksymalny nakład pracy, jaki jest w stanie wykonać. Renomowany tani kurier powinien być gotowy do dostarczenia dużej liczby produktów od jednego klienta na wiele adresów. Często w takich sytuacjach firmy kurierskie oferują usługi, polegające na obsłudze jednego klienta przez kilka dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *