Tanie i bezpieczne przesyłki kurierskie

Bardzo dużo osób sceptycznie podchodzi do usług, które oferują firmy kurierskie. Przyczyną tego może być przyzwyczajenie ludzi do korzystania z usług poczty tradycyjnej. Oczywistą rzeczą jest fakt, iż nawet poprzednie pokolenia wysyłały listy przy pomocy zwykłej poczty. Czasy jednak się zmieniają, technologia stale jest unowocześniana, a rozwiązania ciągle są udoskonalane. Z tego też powodu warto zdecydować się na tanie przesyłki kurierskie.

Czy każdy kurier musi być drogi?

Każdy, kto przyzwyczajony jest do cen wysyłek pocztowych, nie będzie zaskoczony kosztami firm spedycyjnych. Dzieje się tak za sprawą tego, iż ceny te różnią się nieznacznie. Wszyscy, którzy choć raz nadawali wysyłkę pocztą tradycyjną, wiedzą, iż jej koszt zależy przede wszystkim od wagi oraz tego czy ma być polecona, czy nie. Przesyłka polecona polega na tym, iż jest stale monitorowana. Klient podczas wysyłki dostaje numer nadania. Dzięki temu, ma możliwość bieżącego monitorowania miejsca, w którym paczka jest w danym momencie. Można mieć więc pewność, że taka przesyłka dotrze bezpiecznie do finalnego odbiorcy.

W przypadku firm kurierskich sprawa wygląda nieco inaczej. Oczywiście koszt danej wysyłki również zależy od jej gabarytu. Jednak dużym plusem jest to, iż wielkość paczki nadawanej kurierem może być znacznie większa. Wiele firm spedycyjnych oferuje naprawdę tanie przesyłki kurierskie. Z tego powodu warto zastanowić się nad tym, czy wybór tego rodzaju wysyłki nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czytaj również  Księga przychodów i rozchodów - od czego zacząć?

Czy nienależny obawiać się o bezpieczeństwo nadawanej wysyłki?

kurier przed autem

Każda przesyłka nadawana przy pomocy firm spedycyjnych jest jak najbardziej bezpieczna. Chodzi w tym przypadku głównie o to, aby paczka nie została zagubiona w czasie transportu. W sprawie  kurierów – takie sytuacje nie mają w ogóle miejsca. Inaczej jest w przypadku poczty tradycyjnej, na której koncie jest wiele zagubionych paczek. Każdy nadawca chce również, aby wysyłana przez niego wysyłka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Poczta tradycyjna często nie spełnia tego wymagania. Dzieje się tak za sprawą tego, iż paczki, które nadaje są często przerzucane w różne ręce. Wówczas osoby, do których trafi przesyłka nie dbają o jej bezpieczeństwo. Natomiast kurier, którego zadaniem jest dostarczenie do odbiorcy konkretnej paczki jest za nią odpowiedzialny i z pewnością będzie dbał o to, aby dotarła do odbiorcy bez szwanku. Tanie przesyłki kurierskie wcale nie oznaczają mniejszej uwagi dostawców na paczkę. Każda szanująca się firma spedycyjna z dużą starannością i uwagą dba o paczki, które ma za zadanie dostarczyć w konkretne miejsce.

Czy przesyłki kurierskie są skuteczniejsze od pocztowych?

Firmy kurierskie nadają paczki w miejsce docelowe dużo szybciej, niż poczta. W większości przypadków przesyłki docierają do odbiorcy już następnego dnia. Oczywiście, duże znaczenie ma to jak daleko oddalone jest miejsce, w które przesyłka ma być nadana. Jednak większość firm kurierskich gwarantuje, iż paczka dotrze to odbiorcy w ciągu 24 godzin. Firmy spedycyjne oferują również opcję przesyłki ekspresowej. Po wybraniu tego wariantu tempo przesyłki będzie jeszcze szybsze.

Czytaj również  Z czego wynika niska świadomość istniejących zagrożeń wśród małych firm?