5 sprawdzonych sposobów na zdobycie dodatkowych środków. Sprawdź, jak to zrobić

Wielu z nas brakuje pieniędzy. Musimy więc dobrze przyjrzeć się swoim finansom. Być może znajdziemy sposób na oszczędności. Czasami po prostu nas nie stać, by co miesiąc wpłacać na konto oszczędnościowe. A może tylko tak nam się wydaje? Poszukajmy nowych sposobów na zdobycie gotówki. Przyjrzyjmy się, co kupujmy i gdzie spędzamy wolny czas.

Zanim wpłacimy pieniądze na konto oszczędnościowe. Skąd je wziąć?

Zanim zaczniemy szukać oszczędności w dodatkowym budżecie, sprawdźmy, czy nie wydajemy za dużo. Oczywiście zawsze możemy znaleźć dodatkową pracę, ale wszystko warto połączyć. Zacznijmy od sprzedaży niepotrzebnych rzeczy. Przejrzyjmy szafy i odłóżmy ubrania, buty i torebki w dobrym stanie. A może mamy sprawny sprzęt elektroniczny, który już nie jest nam potrzebny. Wszystko trzeba sfotografować i wystawić na sprzedaż na jednym z przeznaczonych do tego portali. Zgromadzone w ten sposób środki wpłaćmy na konto oszczędnościowe. A może poszukamy dodatkowej pracy? Jeśli mamy czas, możemy przejrzeć oferty dla osób z naszym wykształceniem. Zawsze można wieczorami pracować w domu. Sposobów na dorobienie do pensji, a wszystko zależy od tego, co potrafisz. Wracając do oszczędności – przede wszystkim trzeba przyjrzeć się swoim wydatkom. Zwróćmy uwagę na to, co i jak kupujemy. Bardzo często zbędne wydatki w domu biorą się stąd, że nie mamy świadomości ich istnienia. Co trzeba zrobić? Musimy prowadzić budżet domowy, by wiedzieć, na co wydajemy swoje fundusze. Może uda się tak ustalić wydatki, by zostało nam więcej pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na spłatę długów (jeśli je mamy) lub budowanie funduszu na niespodziewane wydatki. Zrezygnujmy z jedzenia na mieście i zamawiania posiłków do domu. Przejrzyjmy strony internetowe, na których znajdziemy wiele przepisów, z których wykonaniem na pewno sobie poradzimy. Nauczymy się robić pełnowartościowe posiłki, które będziemy mogli zabierać do pracy, by nie kupować gotowych kanapek czy sałatek. Jeśli jest to możliwe, dojeżdżajmy do pracy rowerem lub komunikacją miejską, co pozwoli oszczędzić pieniądze, które dotąd wydawaliśmy na paliwo.

Czytaj również  Prowadzenie własnej firmy, jak sobie ułatwić to zadanie?

Oszczędzanie na koncie oszczędnościowym lub lokatach. Czy to się opłaca?

Jeśli mamy nadwyżki finansowe, pieniądze możemy wpłacić na lokatę lub konto oszczędnościowe.
Środki zgromadzone na lokacie będą niejako zamrożone, gdyż nie będziemy mogli po nie sięgnąć przed czasem, na który zawarliśmy umowę. Oczywiście możemy je wypłacić, ale wtedy odzyskamy tylko kapitał i stracimy wszystkie odsetki, więc nie zarobimy. Wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe możemy być pewni, że będą one generować zysk. Możemy w dowolnym momencie je wypłacić, nie tracąc zarobionych dotąd odsetek. Najwygodniej jest założyć takie konto w swoim banku, gdyż przelewanie pieniędzy na nie będzie ułatwione. Ponadto z niektórych rachunków oszczędnościowych nie da się wykonać przelewów na konto inne niż własne, co generuje konieczność posiadania drugiego rachunku w tym samym banku. Zwróćmy uwagę na wysokość oprocentowania, bo to od tego parametru, ile będą zarabiać nasze pieniądze ulokowane na koncie.
Zdobywanie dodatkowych pieniędzy może być trudne, ale czasami wystarczy po prostu kontrolować wydatki. Wystarczy zacząć prowadzić domowy budżet, by zauważyć, ile pieniędzy przecieka nam przez palce. Do oszczędzania dobre jest konto oszczędnościowe, do którego można dopłacać pieniądze.

Tutaj dowiesz się więcej: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-lokaty/nest-oszczednosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *