firma

Zalety posiadania własnej firmy

Jednoosobową działalność gospodarczą zakłada coraz większa ilość osób. Z jednej strony jest to podyktowane wymaganiom pracodawcy, który woli zatrudniać w ten sposób swoich pracowników, z drugiej jednak widać rozdąsa samodzielność i chęć bycia na swoim. Tylko własna firma pozwoli zarobić dużo większe pieniądze, niż na jakimkolwiek etacie. Pod warunkiem jednak, że jest umiejętnie zarządzana.

Posiadanie własnej firmy to marzenie wielu ludzi. Każdego człowieka na Ziemi fascynują historię o „amerykańskim śnie”, każdy z nas wyobrażał sobie w życiu, że będzie następnym Rockefellerem lub Billem Gatesem. Rzeczywistość niestety nie jest tak różowa. Posiadanie własnej firmy wiąże się, przynajmniej z początku, z wieloma wyrzeczeniami, jednak nagroda często jest tego warta.

Największa zaleta własnej firmy

Po pokonaniu początkowych trudności jesteśmy w dużym stopniu panami własnego losu. Nikt nie dyktuje nam, w jakich godzinach chcemy pracować, nie stoi, przysłowiowo dysząc nad karkiem i poganiając. Możemy dopasować swoje obowiązki do zainteresowań, stworzyć sobie własny grafik, ściśle dostosowany do zobowiązań rodzinnych i towarzyskich.

Kwestia finansów
Dużą zaletą bycia własnym szefem jest również wgląd w sytuację finansową, możemy w ten sposób osiągnąć pewną stabilizację, może nie na poziomie dużej korporacji, ale na pewno większą niż pracując w firmie u przysłowiowego „prywaciarza”. Praktycznie codziennie słyszy się o sytuacjach, w których jakaś lokalna firma wpada w spiralę zadłużenia, pracownicy nie zdają sobie z tego sprawy i z dnia na dzień nie mają za co kupić podstawowych artykułów. Dlatego istotna kwestią jest zakup dobrego programu do prowadzenia firmy, który pozwoli kontrolować wpływy i wydatki firmy, a tym samym zapobiec jej upadkowi.

Czytaj również  Logistyka zwrotów - na czym polega?

Kolejną dużą zaletą jest możliwość doboru współpracowników, osobiście doświadczyłem sytuacji, w której bardzo odpowiada mi praca sama w sobie, jednak bezpośredni przełożony albo koledzy po fachu zniechęcili mnie do niej na tyle, że myślałem tylko o tym, jak uwolnić się z takiej pracy.

Szansa na milion!

Najważniejszą zaletą posiadania własnej firmy jest jednak możliwość „dorobienia się”. Co działa na wyobraźnie bardziej niż elastyczny grafik, wybór pracowników, władza? Oczywiste, że pierwszy zarobiony milion. To, dla większości ludzi jest celem samym w sobie, praktycznie niemożliwym do uzyskania przy zwykłej pracy na etacie. Dla takiego sukcesu zdecydowana większość ludzi mocno zagryzie zęby, będzie dawać z siebie 100%, zarywać noce i robić wszystko, by się wybić z własną firmą. Tysiące, setki tysięcy historii ludzi biznesu pokazują nam, że jest to możliwe, wystarczy tylko dobry pomysł i dużo samozaparcia. Nic jednak nie dzieje się od razu. Rozwój biznesu wymaga czasu i cierpliwości, których niestety nie każdy posiada. Czasami jednak warto zachować zimną krew i dołączyć do grona firm, które istnieją już wiele lat.