Rodzaje usług detektywistycznych

Kiedy policja zawodzi, wiele osób decyduje się na zatrudnienie agencji detektywistycznej. Ich usługi pozwalają na wykonanie wielu czynności, a część z nich jest często niezgodna z prawem albo zarezerwowana dla organów państwowych. Przyjrzyjmy się bliżej, na jakie usługi detektywistyczne możemy liczyć, zatrudniając profesjonalną agencję.

Prowadzenie śledztwa

Najbardziej znaną wszystkim usługą detektywistyczną, szczególnie z filmów, jest prowadzenie śledztwa, lub dochodzenia. Polega to na zbieraniu informacji i dowodów na temat danej osoby, czy zdarzenia. W kategorię śledztwa wchodzą ustalanie miejsca pracy wskazanej osoby, miejsca pobytu, a nawet miejsca zameldowania. Dodatkowo, najczęściej wykorzystuje się ten rodzaj usług detektywistycznych w celu szpiegowania małżonka. Agencje oferują na tyle rozwinięte usługi, że są w stanie zebrać materiał dowodowy, który pomoże przeprowadzić rozwód z orzeczeniem o winie drugiej strony. Śledztwo może zostać przeprowadzone również w firmie, w celu potwierdzenia mobbingu, lub wykorzystywania seksualnego pracowników. Detektyw, po zapoznaniu ze sprawą, zajmie się zbieraniem dowodów na winę pracodawcy, lub przełożonego i to tak, by móc je wykorzystać w późniejszym postępowaniu sądowym.

Poszukiwanie osób

Wśród usług detektywistycznych należy zwrócić uwagę na możliwości zlecenia poszukiwania osób. Dotyczy to osób zaginionych, jak i ukrywających się. W tej kategorii znajduje się również rozwiązywanie niebezpieczeństwa porwania dla okupu z późniejszym uwolnieniem osoby oraz porwania rodzicielskie ze wskazaniem miejsca pobytu dziecka. Oczywiście, są to bardzo trudne do rozwiązania sprawy, które zajmują dużo czasu i wymagają zaangażowania wielu osób i środków. Właśnie dlatego agencje się bardzo cenią przy takich zleceniach.

Czytaj również  Wkłady do dozowników: różnice między nimi i jak wybrać najlepsze dla swojej firmy?

Zabezpieczenie pojazdów i pomieszczeń

Warto zastanowić się nad wynajęciem agencji detektywistycznej w przypadku podejrzenia, że zagrożone jest nasze mienie. Detektywi są w stanie zwrócić uwagę na rzeczy, które dla nas są niezauważalne. Zabezpieczą wszelkie pojazdy, pomieszczenia, a nawet elektronikę, przed niepożądanymi działaniami osób trzecich. W tym również przed podsłuchami, czy oprogramowaniem śledzącym.

Montowanie monitoringu

Dokładne zabezpieczenie posesji można sobie zapewnić poprzez zlecenie zamontowania profesjonalnego monitoringu. Ta usługa detektywistyczna pomoże zabezpieczyć każdą posesję i odstraszyć potencjalnych złodziei, itd. W przypadku jakiegokolwiek włamania, monitoring zapewni odpowiednie dowody do późniejszych działań policji i sądu.

Weryfikacja pracowników

Wielu pracodawców woli wiedzieć kogo zatrudnia. Właśnie dlatego decydują się na usługi detektywistyczne. Agencje potrafią znaleźć mnóstwo szczegółów na temat potencjalnego pracownika. Szczegółów, które ten ukrył w swoim życiorysie.

Szkolenia i doradztwo

Agencję detektywistyczną można również wynająć w celu przeszkolenia współpracowników. Jest to doskonały sposób na zagwarantowanie sobie długoterminowej ochrony od wewnątrz. Przeszkolona i świadoma kadra pozwoli na bezpieczne działanie przedsiębiorstwa.

Warto zapoznać się z cennikiem usług detektywistycznych dostępnym na stronie polskich detektywów: https://www.detektywipl.pl/cennik/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *