robot sprzątający automatyczny

Robot sprzątający dla właścicieli psów i kotów – na co zwrócić uwagę?

Właściciele psów i kotów doskonale wiedzą, jak problematyczne staje się utrzymanie czystości, gdy w domu zamieszkują nie tylko ludzie, ale również zwierzę. Dziś jednak dysponujemy odpowiedniej jakości sprzętem, dzięki któremu doczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsca staje się znacznie prostsze. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając robota sprzątającego, jeśli w domu mieszka kot lub pies?

Sierść na każdym metrze kwadratowym

Bawiącym się kotom lub psom może zdarzyć się strącić miskę z jedzeniem czy porozrzucać po domu swoje zabawki. Prawdziwym wyznaniem staje się jednak sierść, która w niektórych okresach może pojawiać się dosłownie wszędzie, lecz w ogromnych ilościach znajdziemy ją przede wszystkim na podłodze. Nie ma tutaj znaczenia, czy w domu posiadamy płytki, panele czy też wykładziny – w każdym przypadku będziemy musieli zadbać o regularne odkurzanie powierzchni płaskich. Pomóc może w tym odkurzacz samojezdny, który możemy uruchomić w dowolnym momencie, nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu. Co więcej porusza się on po wyznaczonych trasach, tak aby idealnie doczyścić podłogi.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę, wybierając robota sprzątającego?

Właściciele psów i kotów powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na moc ssania – im większa, tym efektywniej robot posprząta podłogę. Dobrze, jeśli robot posiada filtr HEPA, który jest w stanie wychwycić nawet najmniejsze cząsteczki brudu. Bardzo istotna w przypadku, gdy w domu mamy psa lub kota, okazuje się być funkcja wirtualnej ściany. Dzięki niej robot wie, których miejsc ma unikać, na przykład omijając je. Jest to bardzo ważne, ponieważ zazwyczaj miski z jedzeniem i wodą stoją właśnie na podłodze. Istotnym elementem jest czujnik antykolizyjny, dzięki któremu robot rozpozna psa lub kota, który stanie mu na drodze i ominie go. Pozwoli to do minimum zredukować stres, jaki może wywołać u zwierzęcia spotkanie z nietypowym obiektem. Właściciele psów i kotów bardzo cenią sobie funkcję mopowania, w którą wyposażonych jest coraz więcej robotów. Wszystko dlatego, że dzięki niej można nie tylko odkurzyć, ale również umyć podłogę bez większego wysiłku. Częste mycie podłogi jest ważne, gdy w domu mieszka zwierzę, bowiem pozwala w lepszy sposób dbać o higienę i czystość, a także pozbyć się uporczywych zapachów.

Czytaj również  Doskonały program magazynowy – masz już taki?

Obowiązkowy element wyposażenia mieszkania

Każdy, kto posiada w domu psa lub kota, jednoznacznie może stwierdzić, że odkurzacza samojezdny (https://www.neo24.pl/maleagd/sprzatanie/robotysprzatajace.html) to obowiązkowy element wyposażenia mieszkania. Jest on niezwykle prosty w obsłudze, a dodatkowo może pracować o każdej porze dnia lub nocy, w zależności od naszych potrzeb. Warto mieć na uwadze, że jeśli w domu mieszają zwierzęta, to robot sprzątający powinien posiadać dodatkowe funkcje, dzięki którym w lepszy sposób zadbamy o czystość, lecz również o komfort naszych pupili. Zazwyczaj producenci robotów sprzątających zaznaczają, że są one przeznaczone między innymi do czyszczenia domów, w których mieszkają zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *