Praca biurowa to nie tylko siedzenie przed komputerem. Sprawdź, co zawsze znajduje się na biurku księgowej

Księgowa zarządzie finansami przedsiębiorstwa, a co za tym idzie, załatwia wszystkie związane z tym sprawy administracyjne. W biurze spędza wiele godzin, więc trzeba zadbać o to, by było ono przyjazne i wyposażone w meble i urządzenia, które pozwolą na dobrą i efektywną pracę. Zadbajmy o porządek, szczególnie o właściwe przechowywanie druku przelewu i innych dokumentów.

Jak przechowywać druk przelewu i inne pliki?

Odpowiednie przechowywanie dokumentów jest bardzo ważne, gdyż jeśli o to nie zadbamy, możemy je po prostu zgubić, a z tego mogą wyniknąć duże kłopoty. Druk przelewu i inne pliki możemy składować w szafkach, szufladach, wysuwanych pojemnikach, zawieszać na specjalnych stelażach lub wkładać do odpowiednio opisanego segregatora. Biurko księgowej powinno być wyposażone w półki, kuwety na biurko, pojemniki na dokumenty, systemy archiwizacji zawieszanej, skoroszyty i dużo segregatorów. Potrzebne będą także specjalne przekładki i etykiety samoprzylepne oraz plastikowe obwoluty, w których przechowuje się pojedyncze dokumenty.

Właściwe przechowywanie druku przelewu i innych dokumentów – wybieramy pojemniki

Pliki trzeba dobrze przechowywać, by móc szybko i sprawnie je znaleźć. Kupmy więc odpowiednie szafki do przechowywania plików, które są nam potrzebne do pracy. Dobrym rozwiązaniem są pojemniki na dokumenty wykonane z trwałego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Na jednym poziomie może leżeć pusty druk przelewu, a na dolnym inne pliki. Można także kupić niewielką szafkę z szufladami, która bez problemu zmieści się na biurku. Przechowywanie dokumentów w ten sposób jest dobrym rozwiązaniem, gdyż, w razie potrzeby, szybko je znajdziemy. Na biurku powinny znajdować się tylko te dokumenty, które są nam potrzebne do bieżącej pracy. Pozostałe trzeba chować w bezpiecznym miejscu, na przykład w szafce, co ma uniemożliwić dostęp do nich osobom nieuprawnionym. Nigdy również nie wolno zostawiać interesanta samego w pokoju. Wychodząc z biura, schowajmy wszystkie segregatory.

Czytaj również  Masz świetny pomysł na biznes, ale brakuje Ci środków? Dowiedz się, jak szybko je pozyskać

Nie tylko druk przelewu. Coś dla rozluźnienie atmosfery

Zawód księgowego nie jest nudny, a dowodem na to jest fakt, że można kupić nowoczesne gadżety, które pracę uczynią przyjemniejszą. Na biurku księgowej może się znaleźć efektowna przenośna niszczarka, którą można zabrać ze sobą np. do biura klienta. Przyda się także niewielki skaner, który również można włożyć do torby czy teczki, by szybko zeskanować druk przelewu czy innych dokument. Księgowi, którzy korzystają z laptopów czasami boją się, że osoba postronna mogłaby przypadkiem przeczytać wrażliwe dane finansowe klientów. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest zastosowanie specjalnej nakładki na ekran, która sprawia, że jego zawartość nie jest widoczna, gdy patrzy się pod kątem.

Księgowa każdego dnia ma dużo pracy, a pomysłowe gadżety sprawią, ze zajęcia będzie się wypełniać znacznie przyjemniej. Warto zadbać także o właściwą segregację dokumentów, by druk przelewu nie zaginął wśród innych plików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *