Oszczędź swój czas i drukuj przez internet

Drukarkę wielu z nas ma w domu, ale jeśli trzeba wydrukować coś bardzo dużego, eleganckiego, na wyjątkowym papierze czy z tłoczeniami – nagle proces drukowania wydaje się być wielką twierdzą nie do zdobycia. Całe szczęście jest internet. Te „skomplikowane operacje” możesz zaplanować, sprawdzić, zlecić – nie ruszając się od biurka, a gotowe wydruki kurier dostarczy Ci do biura czy do domu. Przeczytaj jak oszczędzić czas, korzystając z drukarni internetowej

Od pomysłu do zlecenia

Niezależnie od tego, co potrzebujesz wydrukować – wizytówki, ulotki, zaproszenia czy elegancki papier firmowy, zanim zaczniesz sam przy tym majstrować, zobacz, co do zaoferowania mają drukarnie internetowe. Otóż świadome tego, że projektowanie, formatowanie i przygotowywanie do druku jest dla wielu wiedzą tajemną, zwykle dysponują własnym działem DTP (ang. desk to publishing), z którym ułatwiają komunikację przy pomocy aplikacji internetowych. Wystarczy, że zalogujesz się na stronie drukarni i określisz, jakiego rodzaju wydruk Cię interesuje. Możesz zamówić projekt lub załączyć swój. Specjaliści obejrzą go, sprawdzą, czy jego format i rozdzielczość nadają się do druku w wybranej przez Ciebie wielkości i ewentualnie naniosą poprawki, przystosowując plik jak należy. O całym przebiegu prac będziesz na bieżąco informowany. Zatem cały proces przygotowań odbędzie się bez Twojego specjalnego angażowania się i zagłębiania w nieznany Ci temat.

Czytaj również  Co to jest druk online?

Bogactwo możliwości

Przy dzisiejszej technologii na rynku dostępne są steki rodzajów i grubości papieru, można je zadrukowywać różnymi technikami w całości lub częściowo, tłoczyć, zaginać, profilować, nakładać folie matowe i błyszczące oraz wycinać w dowolny sposób. Wcale nie musisz się na tym znać. Pracownicy takiej internetowej drukarni mogą pomóc Ci dobrać materiały i techniki druku do Twoich potrzeb – nie musisz więc tracić czasu na oglądanie próbek i wybór technik – możesz zdać się na profesjonalistów.

A potem? Już tylko czekasz, aż kurier przyniesie gotowe wydruki, z pewnością będą dobrze zabezpieczone do transportu i fachowo, estetycznie zapakowane, byś mógł bezpiecznie korzystać z zapasów wydrukowanych wizytówek, etykiet czy papieru. Gdy zaś będziesz ponownie chciał skorzystać z wcześniejszego projektu, wystarczy, że zalogujesz się do panelu użytkownika drukarni i kilkoma kliknięciami zamówisz kolejną partię wydruków.

Jak widać, korzystanie z drukarni internetowej jest równie łatwe jak zakupy w sklepie online, dlatego warto oszczędzić swój czas i zdać się z całym procesem projektowania, zamawiania, druku i transportu na profesjonalistów.