Masz swój biznes i potrzebujesz pomocy w jego prowadzeniu? Oto, co możesz zrobić

Formalności związane z prowadzeniem firmy zajmują bardzo dużo czasu i są stosunkowo skomplikowane. Warto więc poszukać wszelkich sposobów na ułatwienie sobie pracy. Jednym z nich jest komputerowy program do zarządzania firmą, którego zautomatyzuje pracę. Możemy wybrać zarówno klasyczny program desktopowy, jak i nowoczesną aplikacją sieciową uruchamianą w przeglądarce internetowej.

Jaki program do zarządzania firmą wybrać?

Bez względu na to, jaki rodzaj działalności wybierzemy, będziemy musieli rozliczać się z fiskusem. Warto więc kupić prosty program do fakturowania, który pozwala na zdefiniowanie kont dla wielu użytkowników oraz ma opcję instalacji programu na kilku stanowiskach komputerowych (taki jak ten https://reset2.pl/oferta/standard/r2firma). Takie program do zarządzania firmą można pobrać w wersji darmowej, ale jest to dobre rozwiązanie jedynie w przypadku małych firm, które nie wystawiają dużo faktur – w bezpłatnej wersjo danego programu może wystawić do 15 faktur i 15 rachunków miesięcznie. Inny darmowy program umożliwia wystawianie wszystkich rodzajów faktur i rachunków, w tym dokumentów pro forma, faktur krajowych, eksportowych, zaliczkowych, VAT-UE i VAT-marża. Warto wybrać oprogramowanie, które dodatkowo pozwala na wykorzystywanie prostych narzędzi do analiz – tworzenia zestawień i raportów oraz moduł kalendarza oraz moduł CRM do gromadzenia informacji o kontaktach z klientami. Jeśli prowadzimy sklep, przyda się także moduł magazynowy, dzięki któremu będziemy mieli stałą kontrolę nad stanami magazynowymi, a program sam zarejestruje sprzedaż towaru. Warto przejrzeć oferty i skorzystać z możliwości nieodpłatnego sprawdzenie funkcjonalności danego oprogramowania.

Czytaj również  E-mail marketing - jak to robić dobrze?

Program do zarządzania firmą. Jaki program księgowy będzie najlepszy?

W małej firmie możemy sami prowadzić księgowość, co z pewnością ułatwi program do księgowania, który na podstawie wpisów w Księdze Przychodów i Rozchodów automatycznie wyliczy należny podatek dochodowy i wygeneruje odpowiednie deklaracje. Jeśli wybierzemy oprogramowanie z tej samej firmy, automatycznie połączy się z ono z programem magazynowym i wygeneruje faktury, jednocześnie aktualizując stany magazynowe. Aplikacja umożliwia prowadzenie gospodarki magazynowej z opcją definiowania do sześciu cen sprzedaży każdego z towarów lub usług. W takim programie do zarządzania firmą można stworzyć wzór planu kont, który umożliwia segregowanie dokumentów kosztowych oraz sprzedażowych.
Prowadząc własną działalność musimy zajmować się także właściwym prowadzeniem wielu dokumentów. W dużym stopniu ułatwia to program do zarządzania firmą, który porządkuje pliki i automatyzuje pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *