internet

Masz swój biznes i potrzebujesz pomocy w jego prowadzeniu? Oto, co możesz zrobić

Formalności związane z prowadzeniem firmy zajmują bardzo dużo czasu i są stosunkowo skomplikowane. Warto więc poszukać wszelkich sposobów na ułatwienie sobie pracy. Jednym z nich jest komputerowy program do zarządzania firmą, którego zautomatyzuje pracę. Możemy wybrać zarówno klasyczny program desktopowy, jak i nowoczesną aplikacją sieciową uruchamianą w przeglądarce internetowej.

Jaki program do zarządzania firmą wybrać?

Bez względu na to, jaki rodzaj działalności wybierzemy, będziemy musieli rozliczać się z fiskusem. Warto więc kupić prosty program do fakturowania, który pozwala na zdefiniowanie kont dla wielu użytkowników oraz ma opcję instalacji programu na kilku stanowiskach komputerowych. Takie program do zarządzania firmą można pobrać w wersji darmowej, ale jest to dobre rozwiązanie jedynie w przypadku małych firm, które nie wystawiają dużo faktur – w bezpłatnej wersjo danego programu może wystawić do 15 faktur i 15 rachunków miesięcznie. Inny darmowy program umożliwia wystawianie wszystkich rodzajów faktur i rachunków, w tym dokumentów pro forma, faktur krajowych, eksportowych, zaliczkowych, VAT-UE i VAT-marża. Warto wybrać oprogramowanie, które dodatkowo pozwala na wykorzystywanie prostych narzędzi do analiz – tworzenia zestawień i raportów oraz moduł kalendarza oraz moduł CRM do gromadzenia informacji o kontaktach z klientami. Jeśli prowadzimy sklep, przyda się także moduł magazynowy, dzięki któremu będziemy mieli stałą kontrolę nad stanami magazynowymi, a program sam zarejestruje sprzedaż towaru. Warto przejrzeć oferty i skorzystać z możliwości nieodpłatnego sprawdzenie funkcjonalności danego oprogramowania.

Czytaj również  Podstawowe wyposażenie małego sklepu. Co warto mieć?

Program do zarządzania firmą. Jaki program księgowy będzie najlepszy?

W małej firmie możemy sami prowadzić księgowość, co z pewnością ułatwi program do księgowania, który na podstawie wpisów w Księdze Przychodów i Rozchodów automatycznie wyliczy należny podatek dochodowy i wygeneruje odpowiednie deklaracje. Jeśli wybierzemy oprogramowanie z tej samej firmy, automatycznie połączy się z ono z programem magazynowym i wygeneruje faktury, jednocześnie aktualizując stany magazynowe. Aplikacja umożliwia prowadzenie gospodarki magazynowej z opcją definiowania do sześciu cen sprzedaży każdego z towarów lub usług. W takim programie do zarządzania firmą można stworzyć wzór planu kont, który umożliwia segregowanie dokumentów kosztowych oraz sprzedażowych.
Prowadząc własną działalność musimy zajmować się także właściwym prowadzeniem wielu dokumentów. W dużym stopniu ułatwia to program do zarządzania firmą, który porządkuje pliki i automatyzuje pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *