jaki komputer do gier

Jaki komputer do gier będzie najlepszy?

Każdy z nas, kto chce mieć jak najlepszy sprzęt przy swoim stanowisku do pracy oraz gier zastanawia się jakie podzespoły wybrać do złożenia komputera tak by miały one wydajność adekwatną do ceny, którą zależy za dany komponent zapłacić. Tak zwany PC powinien być tak skonstruowany, aby spełniał wymagania użytkownika pod każdymi aspektami takimi jak: przeglądanie stron www, granie, czy obróbka filmów, grafiki oraz tworzenie dokumentów. Jaki procesor wybrać, która karta graficzna jest najlepsze itp. te pytania usłyszał już pewnie każdy pracownik, który zajmuje się składaniem komputerów. Jaki komputer do gier? Jaki procesor wybrać, która karta graficzna będzie najbardziej spełniała nasze oczekiwania? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Polecane zestawy komputerowe

Na wstępie warto zaznaczyć, że zakup laptopa na obecną chwilę jest bardziej opłacalny niż składanie komputera PC, gdyż jest duży problem z dostępnością do wielu części lub są one po prostu drogie. Obecnie najwyższe ceny, które utrzymują się od 2020 roku mają karty graficzne. Można je jednak kupić za granicą, lecz powinien być to sprawdzony sklep lub sprzedawca, gdyż możemy mieć potem do czynienia z opłatami celnymi i zakup będzie nieopłacany.

jaki komputer do gier

Jaki komputer do gier za 3 tys. zł?

Komponenty, które zostały użyte do stworzenia tego stanowiska, to:

  • Karta graficzna (Gigabyte GeForce GTX 1650 OC 4GB) – jedna z najtańszych i sensownych kart, której cena mieści się w przedziale od 1100 do 1900 zł. Najlepiej współpracuje z procesorami Intel Core I3. Masz wtedy pewność, że sprzęt ten będzie obsługiwał w grach rozdzielczość 1080p. Ten model karty graficznej ma także 1-wentylatorowy system chłodzenia, dający możliwość osiągnięcia niskich temperatur, które są zaletą, gdyż nie dojdzie do przegrzania takiego zespołu, a w konsekwencji do jego uszkodzenia.
  • Procesor Intel Core I3 – ma 4 rdzenie oraz 8 wątków o taktowaniu do 4,3GHz. Obecnie nie znajdziesz podobnego procesora u konkurencyjnych firm. Dodatkowo, jeśli masz więcej pieniędzy, to możesz dołożyć 300 zł do całego zestawu i zakupić procesor Intel Core I5, który jest nieco lepszy od I3.
  • Pamięć RAM G.Skill Aegis 16 GB DDR4 3000 MHz CL16 – jest to standardowa pamięć obsługująca system dual channel. Dodatkowo ma ona wysokie taktowanie oraz niskie opóźnienie.
  • Dysk SSD Kingston A2000 500 GB – jest to rodzaj szybkiego dysku SSD. Jego odczyt to 2200 MB/s. Natomiast zapis sekwencyjny dysk ten uzyskuje do 2000 MB/s.
  • Zasilacz SilentiumPC Vero L3 600 W 80Plus Bronze – ma dobrą regulację napięcia, wyróżnia się cichą pracą w porównaniu do posiadanej mocy 600W, która jest idealna do zestawu za 3 tys zł.
  • Chłodzenie SilentiumPC Spartan 4 – kultura pracy takiego komputera po zamontowaniu tego podzespołu jest dużo lepsza, a maksymalne temperatury są znacząco niższe. Szczególnie odczujemy to w przypadku procesora.
  • Obudowa Krux Trek – minimalistyczna obudowa, która jest bardzo dobrze wentylowana. Do całego zestawu producent dodaje jeden wentylator – jednak jest on na tyle mocny, że potrafi w dość szybkim tempie obniżyć temperaturę obudowy, która jest chłodna, a nawet czasem zimna.
Czytaj również  Niezbędne artykuły biurowe do biura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *