Jaką niszczarkę wybrać?

Każdy czy to w biurze czy w domu, posiada pewne dokumenty, których nie należy w całości wyrzucać do śmieci z obawy o to, że ktoś może przypadkowo zapoznać się z zawartymi w nich informacjami. W związku z tym konieczne jest ich wcześniejsze zniszczenie. Wykonanie takiej czynności ręcznie czy też nożyczkami jest czasochłonne i może być niedokładne. Dobrym pomysłem jest więc zainwestowanie w biurową lub domową niszczarkę.

Na rynku działa wiele firm, które zajmują się produkcją i dystrybucją różnych typów niszczarek. Oferta takich urządzeń jest niezwykle szeroka i obejmuje sprzęt o zróżnicowanych parametrach. W związku z tym wybranie odpowiedniej niszczarki dopasowanej do własnych wymagań jest zadaniem, nad którym należy spędzić trochę czasu. Konieczne jest zwrócenie uwagi na różne cechy niszczarek.

Odpowiednie zabezpieczenia przed uszkodzeniem

Podstawową sprawą, przy wyborze niszczarki jest zwrócenie uwagi na to czy dane urządzenie posiada specjalne zabezpieczenia w postaci czujników zatrzymujących pracę sprzętu, gdy w okolicach ostrzy pojawi się coś innego niż dokumenty lub płyty CD o płaskiej powierzchni. Niszczarki najlepszych producentów są wyposażone w takie czujniki. Dodatkowo najlepsze urządzenia tego rodzaju posiadają specjalne funkcje cofania dokumentów. Polega ona na tym, że niszczarka wypchnie plik dokumentów, jeśli jest on zbyt gruby. W ten sposób urządzenie doskonale chroni swoje ostrza przed stępieniem.

Czytaj również  Jak zainstalować Piksel Facebooka?

Odpowiedni stopień pocięcia

Niektóre dokumenty wymagają bardziej gęstego rozłożenia ostrzy, które pozwalają na pocięcie papierów w dużym stopniu wymaganym do uznania ich za całkowicie zniszczone. W ofertach najlepszych producentów dostępne są urządzenia niszczące spełniające zróżnicowane normy. Istnieje łącznie siedem poziomów cięcia P-1 do P-7. Są to innymi słowy poziomy bezpieczeństwa, ponieważ im bardziej dokument jest pocięty, tym trudniej odczytać cokolwiek z jego strzępów. W przypadku dokumentów o małym znaczeniu, można stosować niszczarki typu P-1 i P-2. Niszczarki z oznaczeniami P-3 i P-4 służą do niszczenia dokumentów poufnych. Ściśle tajne dokumenty wymagają użycia niszczarek P-5 oraz lepszych. W związku z tym przy wyborze urządzenia, należy zakupić takie, które będzie dopasowane do stopnia ważności dokumentów przeznaczonych do zniszczenia.

Komfort użytkowania i inne istotne cechy

Wybierając niszczarki, należy zwrócić uwagę na wygodne użytkowanie sprzętu. W przypadku większej ilości niszczonych dokumentów, dobrym wyborem jest niszczarka posiadająca wysuwany kosz na ścinki. Inną sprawą jest wybór sprzętu, który charakteryzuje się wydajną, ale cichą pracą. W ofertach najlepszych producentów można znaleźć wiele różnych rodzajów niszczarek zapewniających bardzo wysoki komfort użytkowania. Przy pomocy takich urządzeń można niszczyć nie tylko pojedyncze kartki, ale również całe pliki dokumentów oraz płyty CD i DVD z danymi wymagającymi zniszczenia.

Czytaj również  Jak wykonać audyt sklepu internetowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *