kurier stojący przy stojaku z paczkami

Jak szybko i bezpiecznie nadać przesyłkę kurierską?

Przesyłki kurierskie są coraz popularniejsze i znaczna część osób zrezygnowała z usług pocztowych. Na rynku jest coraz więcej firm kurierskich, które oferują swoje usługi nie tylko na rynku polskim, ale również i zagranicznym. Jakie są zalety firm kurierskich? Jak i gdzie nadać przesyłkę kurierską?

Przesyłki kurierskie – tanie paczki do Polski i za granicę

Konkurencja wśród firm kurierskich jest dość spora. Są także brokerzy kurierscy, którzy nawiązali współpracę z różnymi firmami kurierskimi i oferują swoje usług osobom prywatnym i przedsiębiorcom. Przy pomocy firm kurierskich możemy szybko i tanio nadać przesyłkę do dowolnego miejsca na świecie. Nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy dostęp do Internetu i drukarka.

Jak nadać przesyłkę kurierską?

Jeśli chcemy nadać paczkę, możemy zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zamówienie kuriera do domu, a drugim jest nadanie w punkcie kurierskim. W obu przypadkach najpierw musimy wejść na stronę kuriera, którego chcemy zamówić. Możemy również skorzystać ze strony brokera kurierskiego, gdzie będziemy mogli porównać kilka ofert pod względem cenowym. Na stronie jest podany formularz, który należy wypełnić. Przede wszystkim podajemy wymiary paczki i jej wagę oraz dane odbiorcy i nadawcy. Następnie zamawiamy kuriera do domu lub zaznaczamy pole, że paczkę dostarczymy do punktu kurierskiego. Musimy jeszcze zapłacić za przesyłkę i wówczas otrzymamy etykietę, którą należy nakleić na paczkę. Jeśli zamówiliśmy kuriera, to już tylko pozostaje nam czekanie na jego przyjazd. Jeśli wybraliśmy drugą opcję, to z paczką udajemy się do punktu kurierskiego. Punkt kurierski najlepiej wybrać ten, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania lub pracy.

Czytaj również  Z czego wynika niska świadomość istniejących zagrożeń wśród małych firm?

Ile kosztuje przesyłka kurierska i jak długo idzie?

Ceny przesyłek kurierskich zależne są od kilku czynników. Oczywiście cennik przesyłek krajowych jest znacznie niższy niż przesyłek zagranicznych. Koszt wysyłki przede wszystkim zależy od wielkości i wagi paczki. Kolejnym aspektem jest kraj przeznaczenia. W Polsce paczkę możemy już nadać za kilkanaście złotych. Cena paczki może wzrosnąć, jeśli będziemy chcieli ją dodatkowo ubezpieczyć. Także nietypowy kształt paczki generuje wyższy koszt wysyłki. Przesyłki kurierskie na terenie kraju docierają zazwyczaj następnego dnia. Mogą zdarzyć się opóźniania szczególnie w okresie przedświątecznym. Jednak są to wyjątki.

Jak odpowiednio zapakować paczkę?

Każda przesyłka powinna być bardzo dobrze zabezpieczona, aby nie uległa zniszczeniu podczas transportu. Musimy mieć na uwadze, że paczka będzie przechodziła przez wiele rąk, dlatego ważne jest jej odpowiednie zapakowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest opakowanie kartonowe. Dodatkowo powinniśmy zapakować przedmioty znajdujące się wewnątrz folią bąbelkową. W paczce nie może być wolnej przestrzeni, aby zawartość nie przemieszczała się i nie obijała o siebie. Wszystko dokładnie na koniec powinno być zaklejone mocną taśmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *