Gdzie znaleźć najlepsze programy do prowadzenia firmy?

W czasach, gdy technologia towarzyszy nam codziennie, każdy, kto ma swoją firmę, musi mieć sprawny program komputerowy, który ułatwi zarządzanie nią, a także codzienną pracę. Można kupić program desktopowy lub korzystać z nowoczesnych aplikacji sieciowych uruchamianych w przeglądarce internetowej. Jakie programy kupić? Którego producenta oprogramowania wybrać, by móc liczyć na najlepszą jakość usług?

Jak wybrać producenta oprogramowania?

Programy komputerowe do prowadzenia firmy można kupić po prostu w sklepie. Jeśli wybierzmy dobry i sprawdzony punkt sprzedaży, z pewnością otrzymamy rady i pomoc, by kupić to, co jest nam potrzebne. Przed zakupem można także przeczytać dane o wybranych produktach na stronach producenta oprogramowania; wszelkich informacji udzieli nam także pracownik infolinii czy działu sprzedaży. W sklepie kupimy systemy operacyjne, pakiety biurowe oraz proste programy wspomagające zarządzanie. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli gotowe produkty są dla nas wystarczające, gdyż nie ma możliwości dostosowania programu do konkretnego użytkownika. Kupujmy produkt z nośnikiem, więc płacimy podatek VAT, podobnie jak przy zakupie książki.

Zakup produktu bezpośrednio od producenta oprogramowania. Na czym to polega?

Można kupić także produkt bezpośrednio od producenta oprogramowania. Udziela on nam licencji na użytkowanie go, a szczegółowa umowa określa zasady jej użytkowania. Jest to szczególnie ważne w kwestii rozliczeń, gdyż nie płacimy podatku VAT. Nieco inaczej jest, gdy program został stworzony na nasze potrzeby – wtedy musimy zapłacić podatek od towarów i usług. Takie rozwiązanie jest chyba najlepsze, gdyż twórca programu może nie tylko dostosować go do naszych potrzeb i nam go sprzedać, lecz także pomagać nam, gdy będziemy go użytkować, czyli aktualizować i serwisować. Taka forma zakupu nie zawsze jest jednak możliwa, gdyż producenci wolą zlecić sprzedać dystrybutorom.

Czytaj również  Płatności bez karty. Blik!

Komu producent oprogramowania zleca sprzedaż? Kim jest dystrybutor?

Optymalnym rozwiązaniem w przypadku chęci zakupu oprogramowania jest udanie się do dystrybutora, który instaluje programy oraz świadczy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla oprogramowania. Producent oprogramowania może dawać dystrybutorom prawo do udzielania licencji na użytkowanie produktów. Jeśli chcemy w ten sposób kupić program musimy rozsądnie wybrać sprzedawcę, który będzie miał odpowiednie kwalifikacje do sprzedaży, a także będzie świadczył godne zaufania usługi serwisowe – w tej sytuacji trzeba kierować się opiniami innych użytkowników, a przede wszystkim sugestiami producenta.

Co oferuje dobry producent oprogramowania?

Pamiętajmy, że program będzie działał dobrze, jeśli będzie dobrze dopasowany do naszych potrzeb. Dobry producent powinien sprawdzić nasz system i nieodpłatnie sporządza analizę, na podstawie której informuje nas, co i za ile może przygotować, by produkt był dostosowany do naszej firmy. Kupować możemy moduły, które są nam potrzebne w danym momencie zastrzegając, że zawsze możemy dokupić to, co może być potrzebne później.

Chcąc ułatwić sobie pracę w firmie kupmy odpowiednie programy komputerowe oferowane przez zaufanego producenta oprogramowania, który udzieli odpowiednich gwarancji serwisowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *