Finansowe dokształcanie

Studia z zakresu finansów i rachunkowości cieszą się dużą popularnością. Przydają się podczas pracy w dużych korporacjach, małych firmach oraz przy zakładaniu własnego przedsiębiorstwa. Jeśli już pracujemy i skończyliśmy inny kierunek możemy podjąć studia podyplomowe z dziedziny finansów.

 

Dla kogo są studia podyplomowe finanse?

Wykształcenie ekonomiczne jest bardzo ważne, jeśli chcemy pracować w firmach zajmujących się produkcją lub sprzedażą. Jednym z kierunków, dzięki którym łatwiej będzie ubiegać się o stanowisko są finanse. Studia podyplomowe umożliwiają to nawet osobom, które do tej pory nie były związane z branżą. Jednak są one przeznaczone przede wszystkim dla kadry kierowniczej, osób pracujących w działach rachunkowych, czy ludzi chcących założyć własne przedsiębiorstwa.

 

Czego uczą studia podyplomowe finanse?

Na studiach podyplomowych z finansów można nabyć aktualną wiedzę dotyczącą rachunkowości, metod badania rynku oraz przeprowadzania analiz. Studia te ukierunkowane są na zdobywanie wiedzy pomocnej w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Studenci uczą się również zasad prawa handlowego, koniecznych podczas kierowania firmą. Zdobywają także wiedzę z zakresu zarządzania czasem pracy kadry pracowniczej. Aby ukończyć studia należy zdać wszystkie egzaminy, ustalone przez uczelnię.

 

Duże możliwości

Studenci i absolwenci szczególnie cenią sobie duży wachlarz możliwości, jaki otwiera przed nimi ukończenie kierunku fiMathsnanse. Tego typu studia podyplomowe nie są jedynym sposobem na rozwijanie swoich umiejętności i podnoszenie kwalifikacji. Można po nich bowiem ukończyć wiele kursów i szkoleń, m.in. CIMA, CFA, czy ACCA. Dzięki nim uzyskujemy bardziej specjalistyczną wiedzę i lepiej poznajemy metody finansowe panujące w zagranicznych firmach. Co istotne przedstawione kursy można ukończyć egzaminem w języku angielskim. Otwiera to drzwi do wielu korporacji mających swoje filie w Polsce, umożliwia również szybsze zdobycie awansu. Istotna jest też znajomość języków obcych – im więcej mamy ich na liście tym lepiej. Studia podyplomowe odbywają się w trybie zaocznym, więc podczas uczęszczania na nie znajdziemy czas, by choć raz w tygodniu uczestniczyć w kursie językowym. Zdobyte podczas niego umiejętności nie tylko ułatwią znalezienie dobrej pracy w Polsce, ale również zagranicą. Studia podyplomowe to nie tylko metoda na poszerzenie wiedzy, ale również umocnienie pozycji na rynku pracy oraz zdobycie wielu nowych znajomości. Często to właśnie osoby, które spotykamy są największą korzyścią. W przypadku finansów zbudowanie siatki kontaktów w branży bardzo przydaje się podczas późniejszej pracy.

Czytaj również  Międzynarodowe stosunki gospodarcze to przyszłościowy kierunek

 

Gdzie studiować finanse?

Studia podyplomowe na kierunku finanse można ukończyć w większości polskich miast. Program ten mają w swojej ofercie m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, czy Uniwersytet Gdański.