foteliki samochodowe dla dzieci

Dlaczego konieczne jest używanie fotelików samochodowych?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czemu właściwie używanie fotelików samochodowych jest nakazem. Warto zapoznać się z przepisami prawnymi, które wprost opisują ten obowiązek.

Foteliki samochodowe – co warto wiedzieć?

Każdy rodzic chce, aby dziecko było bezpieczne w czasie jazdy samochodem. Warto wiedzieć jakie rozwiązania będą najlepsze w zabezpieczeniu dziecka. Osoby zainteresowane poprawą bezpieczeństwa swojego dziecka powinny w pierwszej kolejności zdecydować się na zakup wysokiej jakości fotelików samochodowych, które dostępne są w renomowanych sklepach zajmujących się tą branżą. Co ważne, w przypadku niektórych dzieci, wożenie ich w foteliku jest nakazane prawem, co wiąże się z tym, że w przypadku braku fotelika, kierowca narażony jest na mandat, którego stawki regularnie rosną. Wożenie dziecka w foteliku to nie tylko obowiązek wynikający z ustawy, jest to przede wszystkim zdroworozsądkowe myślenie, które powinien gwarantować każdy rodzic chcący uchronić swoje dziecko przed wypadkiem.

Przepisy prawne – foteliki

W przypadku dzieci do 3 roku życia, należy być zaopatrzonym w fotelik. Fotelik to nie wszystko, ponieważ należy go odpowiednio umiejscowić w aucie po to, aby dziecko było bezpieczne. To również jest regulowane ustawą. Fotelik dziecka ma być przypięty i być położony tyłem do kierunku jazdy. Jest to najlepsze rozwiązanie, które chroni dziecko przed konsekwencjami wypadku oraz towarzyszącemu mu wystrzałowi poduszki powietrznej. Warto nadmienić, że dzieci starsze również powinny być przewożone w foteliku, jednakże dotyczy to dzieci do 36 kilogramów. W przypadku takich dzieci powinny być one wożone na tylnej kanapie i być zapięte pasami. Jeśli fotelik nie posiada specjalnych pasów, to należy zapiąć dziecko pasami samochodowymi. Dopiero, wtedy gdy dziecko osiągnie odpowiedni wzrost tj. 150 cm wzrostu, można zrezygnować z fotelika, ponieważ ustawodawca dopuszcza przewożenie takich dzieci bez dodatków. Oczywiście dziecko musi być zawsze zapięte.

Czytaj również  Jakie są najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze telewizora?

Bezpieczeństwo w czasie jazdy

Jak wiadomo, przed wyruszeniem w trasę należy sprawdzić, czy fotelik lub nosidełko jest dobrze zamontowane w pojeździe. Od tego zależy przecież zdrowie i życie dziecka, z tego też powodu przed każdym wyjazdem, nawet w krótką trasę trzeba wszystko dokładnie sprawdzić. Rodzice chcący zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, dla swoich dzieci powinni wybrać wysokiej jakości foteliki samochodowe, które dostępne są w dobrych sklepach stacjonarnych i sieciowych. Warto wybrać fotelik produkowany przez renomowaną firmę po to, aby zapewnić jak najwięcej bezpieczeństwa dla swojego dziecka. Samochód prowadzony nawet przez wybitnego kierowcę może być uczestnikiem wypadku, w czasie którego może dojść do poważnego rozstroju zdrowia, a nawet utraty życia. Używanie fotelików samochodowych to nie tylko ustawowy obowiązek każdego rodzica-kierowcy, ale też logiczne rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *