ceny kart graficznych

Dlaczego ceny kart graficznych są tak wysokie?

Technologia z roku na rok nas zaskakuje, ciężko nadążyć za kolejnymi nowinkami i coraz to nowocześniejszymi rozwiązaniami. W tym artykule przejrzymy się kartom graficznym, które w ostatnich latach znacznie podrożały. Powodów, dlaczego od końca 2019 roku mamy do czynienia z taką sytuacją jest wiele. W tym artykule dowiesz się jak kształtują się ceny kart graficznych.

Jak kształtują się ceny kart graficznych? Co wpływa na ich wzrost?

Dlaczego kart graficznych jest tak mało, a ich cena jest tak duża? Głównym powodem jest pandemia, ale nie tylko. Sytuacja covidowa, z którą trzeba się mierzyć, spowodowała, że wiele osób zostało bez pracy, a ich rodziny zastanawiają się jak by tu przeżyć kolejny dzień w momencie, gdy pieniędzy na koncie jest coraz mniej. W takiej sytuacji większość ludzi łapie się każdej możliwej pracy, czy każdej z możliwych form zarobku. Tak karty graficzne zostały właśnie wykupione do koparek kryptowalut. Warto dodać, że obecnie możesz szukać do swojego PC, którego chcesz złożyć tak zwanych używek, lecz musisz zwrócić uwagę, czy dany tego typu podzespół nie był używany do kopania kryptowalut i tu jest jeden minus, gdyż nie raz sprzedawcy zatajają taką informację. Warto więc poszukać sprawdzonych firm, które w przystępnej cenie oferują karty graficzne za granicą i zakupić taki podzespół. Musisz jednak liczyć się z tym, że na granicy mogą doliczyć Ci opłaty w formie cła i taki zakup przestanie być opłacalny.

Czytaj również  Lodówki Polar: Efektywne chłodzenie i elegancki design

karta graficzna cena

Inflacja a wysokość cen Kart Graf.

Warto też zwrócić uwagę na inflacje, gdyż z miesiąca na miesiąc jest ona coraz wyższa i nic nie wskazuje na to, by miała się ona utrzymać na pewnym poziomie lub spaść. Ma to także wpływ na karty graficzne, ponieważ nie wszystkim krają europejskim lub znajdującym się poza nią opłaca się przez to wysyłać daną ilość kart do firmy prowadzącej sklep internetowy, lub stacjonarny. Często wiele sklepów dostaje więc informacje, że dostawy kart graficznych zostały wstrzymane i trzeba poczekać jak sytuacja inflacyjna w naszym kraju się ustabilizuje. Dodatkowo duże znacznie ma też podejście partii rządzącej do tematu współpracy z innymi państwami. Nie każda partia rządząca będzie chciała, aby firmy znajdujące się na terenie ich kraju, które zajmują się sprzedażą sprzętu RTV AGD lub części, podzespołów takich jak np. ekrany do telefonów, baterie, czy karty graficzne wysyłały swoje produkty do Polski, której współpraca z tym państwem nie interesuje. Dyrektorzy firm jednak co roku informują nas, że spadek cen może się pojawić pod koniec roku, w którym zapotrzebowanie na karty graficzne, będzie równe ilością wyprodukowanych sztuk, lecz nie jest to takie proste przez wcześniej już wspomnianą w tym artykule sytuację pandemiczną, gdzie nie wszyscy producenci mają wystarczającą ilość pieniędzy do tego, aby dzienna norma produkcyjna mogła być większa. Związane jest to z liczbą zachorowań pracowników na Covid i nagłym brakiem prac do rąk w wyniku czego mamy do czynienia z chwilowymi przestojami w produkcji.

Czytaj również  Niezbędne artykuły biurowe do biura

Wydawać by się mogło, że praca na produkcji jest łatwa i przyjemna jednak nie do końca tak jest. Poprawa sytuacji z kartami graficznymi, która ma miejsce na rynku nie będzie łatwym zadaniem, które będzie kosztować dużo wysiłku oraz pieniędzy. Jeśli więc stać Cię na złożenie komputera stacjonarnego po obecnych cenach za podzespoły to nie zastanawiaj się i składaj PC. Jeśli natomiast nie to rozważ zakup laptopa, gdyż nie wiadomo dokładnie kiedy ceny kart graficznych zaczną spadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *