okap wyspowy

Czym sugerować się przy wyborze okapu wyspowego?

Okap jest nieodłącznym elementem wyposażenia kuchni. Pełni nie tylko ważną funkcję, aby w kuchni było świeże powietrze, ale także może być znakomitą ozdobą. Okapy kuchenne dostępne są w wielu ciekawych wzorach, które z łatwością można dopasować do każdej aranżacji. Jak wybrać okap wyspowy? Czym się kierować podczas zakupów i jakie parametry wziąć pod uwagę?

Co należy uwzględnić podczas zakupu okapu wyspowego?

Producenci oferują szeroką gamę okapów, które można zamontować praktycznie wszędzie. Przede wszystkim na początku należy wziąć pod uwagę miejsce zamieszkania i dostęp do komina. Okapy mogą pracować w obiegu otwartym i zamkniętym. W pierwszym przypadku okap podłącza się do kanału wentylacyjnego, a zanieczyszczone powietrze odprowadzane jest na zewnątrz. W przypadku obiegu zamkniętego okap działa jak pochłaniacz i sprawdzi się w niewielkiej kuchni, w której nie ma przewodu kominowego. W takich okapach stosuje się filtry węglowe, które pochłaniają i zatrzymują zanieczyszczenia. Wybierając okap, należy zwrócić uwagę na jego wydajność. Jest to w sumie podstawowy parametr, który należy uwzględnić. Okap dobiera się pod względem wydajności do powierzchni kuchni. Najlepiej jest wybrać model, który filtruje powietrze przynajmniej 6 razy na godzinę. Dobrze jest uwzględnić także hałas, jaki emituje okap. Na pierwszym poziomie działania dźwięk nie powinien być generowany na poziomie wyższym niż 53 dB. Źle zamontowany okap może wydawać głośniejsze dźwięki, a więc należy dokładnie zapoznać się z instrukcją montażu lub zatrudnić fachowca.

Czytaj również  Czy da się kupić profesjonalną chemie przez internet?

Jakie funkcje powinien mieć okap?

Dostępne są okapy nadające się do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym i nowoczesnym. Jednak podczas zakupów należy skupić się także na funkcjach, które są dostępne w danym modelu. W niektórych urządzeniach zamontowane są sensory pary czy czujniki informujące o konieczności wymiany filtra. W okapach może znaleźć się także timer lub producent dołącza pilota, którym można sterować urządzeniem podczas gotowania. Z pewnością takie funkcje mogą się przydać i znacznie ułatwić pracę.

Okap wyspowy – świetny wybór do nowoczesnej kuchni

Wiele osób w ostatnim czasie montuje wyspę w kuchni, w której można umieścić sprzęty kuchenne. W takim wypadku także okap musi się znaleźć nad kuchenką czy płytą indukcyjna. Okap wyspowy idealnie nadaje się do tego celu. Wygląda niezwykle okazale, a przy tym spełnia swoją funkcję, czyli oczyszcza powietrze. Decydując się na nowoczesny design okapu, można zmienić oblicze kuchni. Innowacyjny wygląd to jednak nie wszystko. Musi on także być funkcjonalny, a więc należy wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione parametry. W otwartej kuchni zapachy mogą się unosić znacznie dłużej, dlatego niezwykle ważna jest wydajność i moc silnika. Na pewno okap wyspowy nie powinien być mniejszy niż płyta gazowa czy indukcyjna, chyba że ktoś zdecyduje się na okap cylindryczny z funkcją pochłaniania szczelinowego.

Czytaj również  Na czym polega automatyzacja magazynu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *