Anglia i przesyłki. Jak wysłać do i z Wielkiej Brytanii?

Wielu Polaków wyjechało do Anglii. Znajduję tam pracę, zakładają rodziny i nie myślą o powrocie do ojczyzny. W Polsce zostają bliscy, którzy nigdy nie przestają się martwić o emigrantów. Chętnie więc szykują dla nich paczki. Jak mogą je wysłać? Ile kosztuje kurier do Anglii?

Kto przewozi paczki do Anglii? Czy jest kurier do Anglii?

Wielu Polaków wyjechało do Anglii. Obecnie mieszka tam około 500 tys. naszych rodaków. Nic więc dziwnego, że paczki do Anglii są wysyłane bardzo często. Możliwości wysłania przesyłki do tego kraju jest wiele – można wybrać tradycyjną pocztę, kuriera do Anglii oraz przekazanie pakunku za pośrednictwem prywatnych firm przewozowych. Najbezpieczniejsza jest przesyłka kurierska, która szybko dotrze do adresata. Paczki przesyłane za pośrednictwem Poczty dużo kosztują, a i są dostarczane nieco później. Prywatni przewoźnicy zaś sami podają ceny, nie ma oficjalnego cennika, więc wysokość opłaty może nas zaskoczyć. Kurier do Anglii na pewno dostarczy paczkę szybko, a wszystkie formalności załatwimy w domu, wystarczy komputer z dostępem do internetu.

Jak wysłać paczkę? Kurier do Anglii

Jeśli chcemy zamówić kuriera, to musimy odwiedzić stronę internetową wybranego usługodawcy.

W odpowiednim miejscu trzeba wpisać wagę i wymiary paczki oraz ewentualne usługi dodatkowe (np. ubezpieczenie paczki). W ten sposób wypełniamy formularz wyceny, który jest podstawą do wygenerowania wysokości opłaty za przesyłki krajowe. Podajemy również dane nadawcy i odbiorcy. W przypadku zamawianiu kuriera do Anglii trzeba to zrobić z uwagą, gdyż angielska numeracja domów i nazewnictwo domów różni się od polskiej, więc łatwo o pomyłkę. Po sprawdzeniu poprawności danych trzeba zapłacić za przesyłkę. Po akceptacji warunków transakcji oraz po dokonaniu odpowiedniej wpłaty, na adres e-mail nadawcy przychodzi list przewozowy. Należy go wydrukować i podpisać. Potrzebne są trzy egzemplarze listu – dla nadawcy, dla firmy kurierskiej, do paczki. W przypadku paczek do Anglii jest to specjalny międzynarodowy list przewozowy. Przesyłkę od nadawcy odbiera osobiście kurier.

Czytaj również  Które artykuły biurowe warto kupować „na zapas”?

Ile zapłacimy za kuriera do Anglii?

Koszty zamówienia kuriera do Anglii zależą od wielu czynników. Im paczka jest cięższa oraz większa, tym wyższa będzie cena za jej dostarczenie. Nie bez znaczenia jest także dokładna odległość do pokonania przez kuriera, a także sposób dostarczenia paczki. Trasa pokonywana w tradycyjny sposób (przewóz busem i przeprawa promowa) będzie tańsza niż paczka wysyłana priorytetem, czyli samolotem. Jeżeli chcemy ubezpieczyć paczkę, to również zapłacimy więcej, a w niektórych firmach ubezpieczenie jest obowiązkowe. Dokładnie spakujmy paczkę, gdyż koszt transportu zależy nie tylko od ciężaru paczki, ale i od jej wymiarów. Za wysłanie kuriera do Anglii z paczką priorytetową o wadze do 1 kg zapłacimy około 70 zł, a za taką, która waży około 20 kg będziemy musieli zapłacić 250 zł. Ekonomiczne paczki do Anglii dotrą później, ale transport jest tańszy – za przesyłkę ważącą 20 kg zapłacimy 200 zł.

Zamówienie kuriera do Anglii nie musi być bardzo drogie. Wystarczy umiejętnie zapakować przesyłkę i wybrać tańszą formę transportu.